WIGA KOŁOBRZEG

Atrakcje w okolicy

Wyjeżdżając na wakacje pewnie wielu z was zastanawia się nad wyborem pewnego uroczego miejsca nad morzem. Mowa tu o miejscowości Kołobrzeg. Jeśli wybraliście tą miejscowość to na pewno wiecie jakie można tam znaleźć atrakcje. Dlatego dziś skupimy się na okolicy Kołobrzegu i ciekawych miejscach, które warto zobaczyć.  

Skansen chleba w Ustroniu Morskim

ul. Kołobrzeska 9, Ustronie Morskie. Tel: 781 975 572

Jest to urocza chatka z bali pokryta strzechą, położona na trasie pomiędzy Kołobrzegiem i Koszalinem, w miejscowości Ustronie Morskie. Wstępując do niej możemy poczuć się tak jak nasi przodkowie. 

Park Pomerania

Pyszka 4, 78-112 Dygowo. Tel: 880 158 719

W małej miejscowości Pyszcze, oddalonej od Kołobrzegu o 14 km, znajduje się największy park rozrywki na Pomorzu Zachodnim – Park Pomerania. Dużą zaletą tego miejsca jest to, że można z niego korzystać również w chłodniejsze dni, gdyż posiada część zabudowaną jak i otwartą.

Ogrody Hortulus

Wyżej wymienione Ogrody Hortulus znajdują się w Dobrzycy. Ich pozytywnym aspektem jest to, że są otwarte cały rok, wiec niezależnie od pory roku możemy podziwiać tam piękno natury.

Western Park – indiański świat

Tu możemy poczuć się jak prawdziwi kowboje. Można skorzystać z wielu atrakcji takich jak: obozowisko Indian, pokazy konne, plac zabaw, indiański tor przeszkód i wiele innych. 

Chata Rybacka

Chata o której mowa znajduje się w Sarbinowie. została ona zbudowana w 1804 roku, więc na pewno oddaje klimat jaki panował w tamtym czasie. Wchodząc do niej możemy wcielić się w postać tamtejszego rybaka i zrozumieć na czym polegała jego praca.

Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Zlot odbywa się co roku w ostatnim tygodniu czerwca w Darłowie. oprócz prezentacji pojazdów można będzie zobaczyć występ zespołów artystycznych, wziąć udział w zawodach strzelniczych, obejrzeć pokaz fajerwerków i wiele wiele innych ciekawych wydarzeń.

Szlak Cystersów – Szlak Zabytków Średniowiecznych

Szlak Cystersów jest wspomnieniem wielkich zasług jakich dokonali dla obecnej gminy Darłowo i okolicznych wsi. Szlak ciągnie się przez gminę Darłowo i wynosi aż 106 kilometrów.